Cviky na boarde

Cviky na Balančnej doske sú jedným z najlepších komplexných cvičení, ktoré môžeme denne absolvovať. Jedna z vecí, ktorá je na doskách určite nespochybniteľná, je to, že existuje veľká variabilita v tom, ako sa dajú používať. Vďaka tomu ich môžeme  používať na precvičenie celého tela. Používaním balančnej dosky si posuniete vaše doterajšie cvičenie na vyššiu úroveň . 

Kliky /Push Ups

Kliky, keď sú vykonávané správne, sú skvelým cvikom . Pred pridaním balančnej  dosky sa uistite, že máte správnu formu, ktorá pomáha minimalizovať zranenie. Keď prevádzate klik, vaše telo by sa malo pohybovať ako jeden tuhý segment. Ak sa pozeráte zhora, vaše telo by malo mať skôr tvar šípky ako bežné „T.“ Keď sa spúšťate na zem, nezabudnite na správne zastrčenie brady, aby ste obmedzili zaťaženie krku.

Ak chcete používať balančnú dosku na cvičenie klikov, začnite s balančným vankúšom a postupujte ďalej, až kým nebudete schopní dokončiť opakovania s valcom. Nezabudnite na správne dýchanie, aby ste udržali stabilitu.

Drepy

Ďalším z obľúbených cvikov je drep. Drepy s vlastnou hmotnosťou možno použiť ako funkčný základ pre dynamickejšie pohyby. Používanie balančnej dosky  je perfektný spôsob, ako trénovať na funkčné dynamické pohyby.  Aby ste udržali stabilitu, musíte udržiavať zapojené jadro a pokračovať v správnom  dýchaní počas celého pohybu. Pred vyskúšaním drepu na valci sa uistite, že máte na balančnej doske nacvičenú stabilitu.

Tricepsové kliky / Tricep Dips

Tricepsové kliky môžu byť náročné cvičenie. Je odskúšané, že použitie balančnej dosky  robí cvičenie náročnejším a zároveň vás núti mať správnu formu. Pretože sa vyžaduje, aby ste udržali svoje jadro v zábere, aby ste zabránili prílišnému pohybu na valci, vaše telo sa automaticky pohybuje lepšie.

Váš postup pri tricepsovom zdvihu. Namiesto toho, aby ste začínali sedením pred doskou, si sadnite na dosku s rukami  pevne položenými  na oboch stranách. Začnite zdvíhaním chodidiel od zeme, aby ste zapojili svoje jadro, a potom sa rukami zdvihnite z dosky. 

 Výpady / Split Squat

Výpady sú všestranné cviky, ku ktorým pridáme balančnú dosku.  Jedno chodidlo zostane na balančnej doske a vy sa môžete presunúť zo stojacej do výpadovej polohy bez toho, aby ste nohu zdvihli z dosky. Výpad vyžaduje, aby ste vrátili svoje telo do východiskovej polohy.  Keď sa pohybujete do predného výpadu, predná noha dopadne na dosku a vaše telo bude musieť reagovať na pohyb dosky. Môžete to dokonca zmeniť tak, že vyskúšate bočné výpady a reverzné výpady. Pre bočné výpady položte dosku s podstavcom na ktorúkoľvek stranu, na ktorú budete šliapať. Pre spätné výpady môžete svoje nastavenie umiestniť za sebou.

Buďte kreatívny

Balančná doska  vám umožní byť kreatívny pri všetkých cvičeniach, ktoré pravidelne cvičíte.